Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 655 вопросов и 6 445 946 ответов!

анкета головних героїв твору Захар Беркут )

5-9 класс

Slonitto 12 сент. 2013 г., 10:33:36 (10 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Epifanovaov63
12 сент. 2013 г., 11:57:48 (10 лет назад)

Захар Беркут — тухольський старійшина, знахар. Все життя віддав служінню громаді. Замолоду три роки вчився лікарської справи у монаха Акинтія та подорожував по Русі. Захар Беркут — лідер громади на всій Тухольщині. Вже з дитинства засвоїв ідею чесності і справедливості. Обрав цілковите служіння людям свого села і вже не здатний зробити іншого вибору. А така можливість була: двічі монголо-татари пропонували йому обміняти життя свого сина на порятунок селища. Але Захар приймав рішення з позиції не власної користі, а з позиції вірності обов’язкам. Якщо він пообіцяв допомогти в обороні Тухольщині, то він буде тримати своє слово, незважаючи на залежність життя сина від батькового рішення.Максим Беркут — наймолодший син Захара, перейняв ідеали батька, хоробро б’ється у першій сутичці з монголами. Закоханий у боярську дочку — Мирославу. Максим Беркут дуже схожий на свого батька. Він успадкував всі його риси: сміливий, чесний, справедливий, незалежний. Певною мірою також зразковий чоловік серед громади. Коли Максим опинився в полоні монголо-татар, і ті запропонували йому стати на зрадницький шлях: бути провідником у своїй місцевості, а за це в нагороду отримати своє життя. Проте полонений відмовився, бо розумів, що через цей вчинок постраждає багато інших людей. Він вважав, що його життя не гідне життя інших людей, яких він обіцяв захищати.Тугар Вовк — боярин, якому князь Данило пожалував землі Тухольчини. Вважає себе вищим за громаду і хоче насаджувати нові порядки. Відмовляється віддавати Мирославу за Максима бо вважає простого смерда недостойним боярської дочки. Брав участь у битві на річці Калка, яка закінчилася цілковитою перемогою монголів. Видав монголам плани руської дружини напередодні битви на Калці, та знову стає зрадником, приводячи монголів до Тухлі.  Хоча боярина можна зрозуміти: перед обличчям смерті він змушений був перейти на бік монголів. Але коли потім він отримав цілковиту волю, то все одно здійснював свої чорні справи.Мирослава — дочка боярина Тугара Вовка. Не поділяє батькових упереджень і відповідає Максиму взаємністю. Невдало відмовляє батька від зради, і сама переходить на бік тухольців. Вона зробила свій вибір, незважаючи на приклад і прохання батька, якого перестала поважати його за зраду вітчизни. Мирослава сміливо стала на захист Тухольщини, показавши себе кмітливим тактиком.

+ 0 -
05 окт. 2015 г., 15:47:03 (8 лет назад)

класс!! спасибо большое)))

+ 0 -
катя
05 окт. 2015 г., 15:48:55 (8 лет назад)

Класс! Спасибо большое!! мне поставили 11 балов)) Очень помогло,вы делаете полезные дела людям или детям!! Ище раз спасибо при-большое!!

Ответить

Читайте также

Составить текст по плану-относительно тексту Захар Беркут

1) Захар Беркут iсторiчна повiсть
2)Мiй улюбленый герой
3)Портрет
4)Риси характеру
5)Вчинки героя
6)Висновок

1.Чому Максим назвав Мирославу ,,спасителькою Тухольщини? 2.Які єпізоди з твору свідчать про те, що Захар Беркут інтереси громади ставив вище за

ососбисті?

3.Поясніть,опираючись на відповідні цитати з тексту,чому саме таким було ставлення Бурунди до Тугара Вовка?

4.Чому Захар Беркут радив тухольцям не відбити,а розбити Татаро монгольскіх завойовників?

5. Як ви розумієте, слова відомого письменника Миколи Гоголя?

6.,,Бий в минулому,сучасне і потрійної сили набере твоє слово,минуле виступить живіше сучасне з'ясується ясніше?

Поясніть свою думку опираючись на текст повісті ,Захар Беркут,.

7.Поясніть,на яких принципахбазувалось життя Тухольської громади, як саме причетний до нього Захар Беркут?

ОТВЕТЬТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!Вы находитесь на странице вопроса "анкета головних героїв твору Захар Беркут )", категории "українська література". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "українська література". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.