Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 664 вопросов и 6 445 979 ответов!

Твір на тему Актуальність творів "Кайдашева сім`я" та "Хіба ревуть воли,як ясла повні?" ТЕРМІНОВО!

5-9 класс

10kostya10 30 сент. 2015 г., 19:27:03 (8 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Cnfc210278cnfc
30 сент. 2015 г., 21:04:46 (8 лет назад)

Історія України має багато трагічних сторінок, але найбільшим нещастям для нашого народу стала ліквідація Гетьманщини і перетворення вільного селянина на безправного кріпака. Дуже часто кріпосниками ставали давні вороги українців — польські пани, яким російські самодержці роздавали родючі землі своєї Малоросії. Саме так з’явився у Пісках пан Польський — генерал, що служив у якомусь полку, терся біля вельмож і нарешті за вірну службу отримав село. Уперше прибувши у Піски, що подарувала йому цариця, й відчувши опір вільних людей, новоспечений володар зрозумів, що громада добровільно не вставить свою шию в ярмо, що «волів» потрібно гарненько призвичаїти, щоб самі простягали шию і слухняно виконували волю господаря. І на другий день генерал привів «москалів», котрі швиденько прикладами гвинтівок «роти заціпили» непокірним. Із того все й почалося… «Ляшок» вдається й до мерзенного обману піщан, що братиме з них тільки невелику плату за користування «його» землею. І зрештою вільні колись селяни стали панськими. Уперше біда затесалась у село у вигляді царського генерала, а згодом з’явилася разом з удовою-генеральшою та її синочками. Тепер піщани зрозуміли, що пропали навіки. Кріпосники за короткий час так запрягли «волів» у ярмо, що тепер уже можна було тішитися й насолоджуватися життям щодня. Селяни ходили на панщину по чотири-п’ять днів на тиждень, а крім того, «зносили у двір курей, гусей, яйця». Було з чого панам бенкетувати та в п’яному хмелю гудити своїх «мазеп». Генеральша навіть не спілкувалася зі своїми годувальниками-кріпаками, все йшло через прикажчиків. Її мозок працював тільки над вигадуванням страшних, принизливих покарань своїм дворовим. Спустошене серце генеральші грілося не біля дітей та онуків. Свою любов вона віддала котам. А тим, хто вичісував тих котів, стелив їм постіль, доводилось гірко. З наказу генеральші люто катують веселу дівчину Уляну. Мокрині доводиться прилюдно цілий день мазати панські кухні з мертвим кошеням на шиї, якого вона ненароком придушила. Зовсім зубожіло село, коли осів на батьківщині Василь Семенович Польський. При ньому кріпаки вимушені були працювати на панщині вже шість днів на тиждень. На відміну від генеральші, Василь Семенович спілкувався зі своїми кріпаками. Ще підлітком скуб ровесників за чуба, юнаком цінував красу молодих кріпачок. Пани-кріпосники були не хазяїнами, а хижими експлуататорами. Вони не дбали про землю, про тих, хто на ній працює. З року в рік земля виснажувалася, урожаї падали, село убожіло, морально розкладалося. Пияцтво, злодійство стали звичайними явищами серед кріпаків. Неволя, як той чад, задурманила людям голови.

Ответить

Другие вопросы из категории

Помогите пожалуйста,училка прибьёт,если не напишу:(

твір на тему 1 наполегливість і впертість що потрібно для праці
2.Чи треба вчитися спылкуванню
3.Борімося за чистоту нашого міста
Выбрать одну из тем

1. Хто з химерних мешканців жив у хатині героя повісті В. Близнеця «Звук павутинки»? 2. Що сталося з метеликом, якого хлопчина посадив у коробку? 3.

Про що фантазував Льонька, сидячи біля плити й готуючи обід? 4. Яке ім'я дав Адам Льоньці й чому? 5. Що змайстрували Адам із Льонькою на річці? 6. Як назвали два капітани, Адам і Ленд, маленьку річку? Чому саме так? 7. Пригадай, на чому приїхала Ніна, який вона мала вигляд. Чи змінювався зовнішній вигляд Ніни та її човника протягом твору і чому? 8. Чи піклувався хлопчина про дивних жителів своєї оселі? Як саме? 9. Який висновок зробив герой повісті після пригоди із зотлілим метеликом? Чи поділяєш ти його думки й почуття? 10. Опиши, яким уявляв собі хлопчик Льонька комашине царство. 11. Доведи, що Рекс був добрий собака. Чому ж тоді він напав на Гли-пу? Які риси характеру мав Глипа? 12. З чим порівнював імена Ніни та Адама наш герой? Чи ти згодний із такими порівняннями? 13. Як ти вважаєш, хто ж така Ніна? Поміркуй, який прихований зміст криється в її образі. Чим видається тобі Нінин кораблик? 14. Поясни назву твору та сформулюй його головну думку. Можливо, твоє пояснення не збігається з міркуваннями твоїх однокласників. Подискутуй про прихований зміст образів: звуку павутинки, Ніни, кораблика.

Прошу допоможіть будь ласка!)) наперед дякую.!))))



Вы находитесь на странице вопроса "Твір на тему Актуальність творів "Кайдашева сім`я" та "Хіба ревуть воли,як ясла повні?" ТЕРМІНОВО!", категории "українська література". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "українська література". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.